GameRanger Bfme2 Oyuncuları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Replay Nasıl İzlenir ?Nasıl Kayıt Yapılır? Replaylar Hakkında Bilgiler

Replay Nasıl İzlenir ?Nasıl Kayıt Yapılır? Replaylar Hakkında Bilgiler Empty Replay Nasıl İzlenir ?Nasıl Kayıt Yapılır? Replaylar Hakkında Bilgiler

Mesaj tarafından Yolgezer Cuma Şub. 10, 2017 4:30 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Öncelikle arama motorlarında çok aranan ve çoğu kişinin bilmediği bu replaylar konusunda sizlere bilgi vermek istiyorum...

Replay oynadığınız oyunun kayıt edilmiş halidir. Yani oyunumuzun videosudur.

Replay Ne İşe Yarar?
Bu soruya şu şekilde cevap verilebilir.Replaylar sizi daha çok geliştirir replaylar sayesinde açıklarınızı görüp kapatabilir, karşı tarafın ne tür bir taktik üzere oynadığını nerde ne zaman ne yaptığını görebilir bir sonraki oyunlarınızda önlem alabilirsiniz.Replayları arkadaşlarınızla paylaşabilir savaşlarınızı izletebilirsiniz.

Replay Nasıl İzlenir?
İndirdiğiniz yada hali hazırda elinizde olan replayı rarlı ise (Sıkıştırılmış ise.)zip'li replay'i önce masaüstüne extract'leyin (Dizine çıkarın). Gizli dosyaları klasör ayarlarından görünür hale getirip

(Gizli klasörleri açmak:Bir klasör açın > Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Gizli dosya ve klasörleri göster > Uygula > Tamam),

ardından masaüstünde extract (Dizine çıkardığımız) ettiğiniz dosyayı şu klasörün içine atın.

C:\Documents and Settings\(User Name(Bilgisayarınızın ismi))\Application Data\My Battle for Middle-Earth Files II(tm)\Replays

(Replays yoksa o isimde boş bir klasör açın)

Not:Replayi düzgün bir şekilde izlemeniz için sürüm farkı olmaması gerekir. Örneğin maç 1.0 patch ile oynanmışsa izlemeniz için sürümünüzün 1.06 olması gerekir.

Nasıl Replay Kayıtı Yaparım?
Replay kayıtı yapmak için ek bir çaba sarfetmenize gerek yoktur.Arkadaşlarınızla Network üzerinden oynadığınız oyun yukarda belirtilen yere otomatik kayıt olmaktadır. Eğer siz ben PC'ye karşı oynadığım oyunlarında replaylarını kaydetmek istiyorum derseniz Skirmish moddan girnek yerine yine Multiplayer > Network > Create Game yapıp karşınıza Brutal , Hard vs. ne atmak istiyorsanız atıp oynayarak otomatik kayıt yapabilirsiniz.

Not: Bir replay kaydı yaptıktan sonra o replayı 2. bir kayıt yapmadan önce Replays klasöründen alın yoksa 2. replayı üstüne kaydedebilir. İlk replayınız silinir.

Replayları Baştan Sona İzlemek İstemiyorum. Replayı Nasıl İleri Sararız?
Replayı açıp "ctrl + .(nokta)" bu üç tuşa aynı anda basarsanız replayı ileri sarabilirsiniz.Tekrar aynı şekilde durdurabilirsiniz.
Yolgezer
Yolgezer
Admin

https://bfme2meclisi.forumdizini.com

- Similar topics